Vállaljuk ipari létesítmények, lakóépületek villamos felülvizsgálatait a kisbolttól a téglagyárig.
A weboldal fejlesztés alatt áll!
Időszakos Villamos Biztonsági Felülvizsgálat a 40/2017. (XII. 4.) NGM rendelet 1.13.2. pontja szerinti gyakorisággal:
Munkahelynek minősülő helyen 3 évente,
Lakóépületek közös területein 6 évente, amennyiben az nem jelentős villamos berendezés.
FONTOS !
Az érintésvédelmi és a villamos berendezések tűzvédelmi felülvizsgálatának fogalma a 40/2017. (XII. 4.) NGM rendelet 2020-as változásával egyidőben megszünt. Helyette egy iratban készül a villamos berendezés áramütés-, tűz elleni védelmei ellenőrzésének jelentése.
Gyakori kérdések:
A villamos berendezés tűzvédelmi felülvizsgálatát az OTSZ - 54/2014. (XII. 5.) BM rendelet továbbra is előírja. Most akkkor mégis külön kell elvégeztetnem a tűzvédelmi felülvizsgálatot? Nem, az OTSZ előírja 6 évenként, de a 40/2017. (XII. 4.) NGM rendelet által előírt Villamos Biztonsági Felülvizsgálat tartalmazza, amit 3 évente végzünk, tehát OTSZ kipipálva.
Gyakran kérdezik, hogy melyik fogalom, rövidítés mit jelent?
Villamos Biztonsági Felülvizsgálat: Röviden a villamos berendezés nem ráz, nem okoz tüzet. A rendelet szerint a villamos berendezések olyan részletes – a méréseket és azok számszerű eredményének kiértékelését is tartalmazó – különleges erősáramú villamos szakképzettséget igénylő ellenőrzése, amely alkalmas arra, hogy kimutassa, teljesíti-e az a vonatkozó szabványok vagy azokkal egyenértékű műszaki megoldásokat tartalmazó műszaki előírások valamennyi kritériumát.
Áramütés elleni védelem felülvizsgálata: Ahogyan az elnevezés mutatja megvizsgáljuk, hogy (áramüt-e) a villamos berendezés, működik-e az összes védelem, ami arra szolgál, hogy meghibásodás, vagy sérülés esetén megvédje az élőlényeket (ember és állatállomány). Az áramütés elleni védelem felülvizsgálata része a VBF-nek.
Érintésvédelmi felülvizsgálat: Az áramütés elleni védelem vizsgálatának régebbi elnevezése.
Tűzvédelmi felülvizsgálat vagy villamos berendezések tűzvédelmi-szabványossági felülvizsgálata: azt vizsgáljuk, hogy a villamos berendezés teljesíti e a szabványos, egyes esetekben jogszabályi követelményeket és megfelel-e továbbra is a biztonságos üzemeltetés feltételeinek tűzvédelmi és biztonsági szempontokból. A vizsgálat jelen szabályozás szerint része a VBF-nek.
Villámvédelmi felülvizsgálat: Az OTSZ (országos tűzvédelmi szabályzat írja elő. A külső és belső villámvédelmi működését, hatásosságát vizsgálja. A VV felülvizsgálattal bővebben a villámvédelem lapon foglalkozunk.
Rövidítések: VBF - Villamos Biztonsági Felülvizsgálat; ÉV - érintésvédelmi felülvizsgálat; TV, TVSZ, TSZV, EBF - TűzVédelmi, Tűzvédelmi-szabványossági, Tűzvédelmi-szabványossági Vizsgálat; Elektromos berendezések felülvizsgálata. VV - villámvédelmi; VVF - villámvédelmi felülvizsgálat.
©
Tájékoztatjuk, hogy a weboldalak teljes (képi, design és szövegi) tartalma bejelentésre és bejegyzésre került a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatalánál. A szerzői jog tulajdonosa FARKAS György. A szerzői jogról szóló 1999. évi LXXVI. törvény 1. § (1) bekezdése értelmében a weboldal szerzői műnek minősül, így annak minden része szerzői jogi védelem alatt áll. A weboldal és aloldalainak változásai archív formában megtalálhatóak a https://archive.org/web/ oldalon is.